Saç Ekimi

Hem kadınlarda hem de erkeklerde ciddi özgüven sorunlarına yol açan saç dökülmesi, dökülmenin nedeni araştırılıp önlemler alınmazsa, kelliğe yol açarak bireylerde kalıcı olumsuz psikolojik etkiler yaratabilir. 28 yıllık saç ekimi tecrübemizle yapmış olduğumuz cerrahi yöntem ile hastanemizde güven vermeye devam ediyoruz.

Ekim yapılacak şekilde sonuçlanan saç dökülmelerinin nedeni genellikle genetik ve testosteron hormon fazlalığına bağlıdır.

Ülkemizde genetik faktörlerden ötürü saç dökülmelerinin fazla olmasıyla birlikte, istanbul’da saç ekimi konusunda  bir çok kuruluş kendine yer bulabilmektedir. Hastane olarak az sayıdaki kurumlar saç ekimi hizmetini kendi bünyesinde vermektedir. Avicenna hastanesi olarak kendi bünyemizde yer alan saç ekim bölümümüze güvenle gelebilir, mutlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç ekim’de hastane ortamının önemi

Türkiye’de bir çok merdiven altı kliniğin saç ekimi yapması, hem hastalar hem de Türkiye saç ekimi piyasası açısından büyük zararlar teşkil edebilir. Hastanemiz de bulunan kendi bünyemize ait saç ekim kliniğimiz, sizlere doktor eşliğinde sağlıklı bir hizmet vermekle birlikte, sonuçlarından da memnun kalacağınızı şimdiden garanti ediyoruz. Doğru bir saç ekim operasyonuyla sonra ki yıllarda 2. seansa gerek kalmadan ömür boyu saçlarınızla birlikte aynalarla barışık hayat sürebilirsiniz. Unutmayın saç ekimi doğru yapılmadığı takdirde nüksedebilir ve sizin tekrar bu operasyona girerek hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmenize sebep olabilir.

Prp ve Mezoterapi Tedavisi

Trombosit olarak bilinen PRP tedavisi, saç köklerinizde yer alan tedaviye ihtiyaç köklerinizi iyileştirmek için faydalıdır.

Saç bakım setiyle dökülen saçlarınızı korumak artık mümkün!

  • Saç Güçlenme Oranı

Saç Ekimiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekim Nasıl Yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi eşliğinde yapılmakla birlikte, işlemin süresi toplamda maksimum 5-6 saat sürmektedir. İşlem 3 aşamadan oluşmaktadır. Sırasıyla alım, kanal ve ekim işlemiyle sonlandırılır.

Maksimum Greft Nedir?

Saç ekiminde, donör bölgeye zarar verilmeden, ekibin homojen dağılım yaparak alınabilen en fazla kök sayısına denir.

Saç Ekimde İyileşme Süreci Nasıl Oluyor?

Saç ekim operasyonu sonrasında, 24 saat sonunda pansuman yapılmış olan donör bölgenin pansumanı açılır. Gerekli tetkikleri yapılarak bir sonra ki gün de ilk yıkama işlemi yapılır. Sonra ki süreçte gün de 1 defa olmak üzere 10 gün boyunca yıkama işlemi yapılır. 10. gün kabuk dökümü yapılır. Daha sonra ki süreçte hastamız normal yaşam sürecine dönebilir.

Donör Bölge Ne Zaman İyileşir?

10. gününde donör bölgesinde ki yaralar kapanmaya başlar. 2-3 ay içerisinde donör bölgede genel olarak dokunun iyileştiği gözle görülür.

Saçlarım Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

3 ile 6 ay arasında saçlar çıkmaya başlar. 6 aydan sonra uzamaya başlar, tam olarak her bölgede eşit bir görüntünün olması 1 yıllık bir süreçle tamamlanır.

Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Ekilen greftler ile dokunun bütünlüğü 10. günde sağlanır. Kan dolaşımına bağlı olarak, 1 ile 2 ay arasında komple ekilen tüm saçlar dökülür. Ardından çıkan saçlar yapısı gereği ömür boyu dökülmez. 

Saç ekim sonrası kaşınma olması normal mi?

Saç ekim sonrası misafirlerimizin özellikle donör bölgesinde kaşınmalar meydana gelmektedir. Bu durum beklediğimiz bir komplikasyon olmakla birlikte, kaşınan bölgeye tahrip edici müdahele bulunulmamalıdır.

Saç Ekimden Sonra İlaç Kullanmalı mıyım?

Saç ekimi operasyonunda sonra kullanılacak ilaçları, hekimimiz belirlediği ilaçlar hastanemiz tarafından temin edilecektir.

Avicenna hastanesi saç ekimi bölümü olarak yaklaşık 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Saç ekimde kullandığımı yöntemler DHI ve FUE yöntemleridir. FUE yöntemi genelde saçlık bölgelerde kulladığımız yöntem olup, DHI yöntemi ise daha çok saçlı olan bölgelerde kullandığımız yöntemdir. İşlem aşamasında ağrısız anestezi yöntemini kullanmaktayız. Bu yöntem ile ağrılar %80 oranında azalmaktadır. Bir diğer özel yöntem ise kanal açma işleminde Safir uç dediğimiz (elmas uç) yöntemi kullarak hastalarımızın saç ekilen bölgede hızlı iyileşmelerini görmekteyiz. Maksimum greft prensibiyle hastanemizde hizmet vermeye devam etmekteyiz. Siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.